Historyczny triumf Skrzeszewa !

Historyczny triumf Skrzeszewa !

Po raz pierwszy w historii drużyna Skrzeszewa wygrał letni turniej w ramach rozgrywek w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek. Przez ponad XX edycji naszym zawodnikom nie udała się ta sztuka, kilkakrotnie plasowaliśmy się na podium, jednak nigdy na najwyższym stopniu. Aż do tego momentu! W niedzielę piątego sierpnia podczas rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Repki to właśnie nasz team okazał się najlepszym ! Brawo Skrzeszew ! 

Skrzeszewiacy swoje mecze rozgrywali na własnym boisku, co jak widać było naszym niesamowitym atutem. W grupie spotkaliśmy się z MTS-em Sokołów Podlaski, oraz BTS-em Kobylany. Tuż po losowaniu określeni zostaliśmy jako "dostarczyciele punktów". Co prawda faworytem nie byliśmy, gdyż wszystkie zgłoszone do turnieju drużyny w minionym sezonie plasowały się w rozgrywkach PLPS od nas wyżej, jednak jak się ostatecznie okazało nie należało nas tak lekceważyć. 

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z ekipą MTS-u Sokołów, która przed tygodniem uplasowała się na trzeciej pozycji w rozgrywkach Pucharu Ligi 2018. Kadrowo przeważali nas przede wszystkim ilością zawodników( mogliby stworzyć nawet dwa składy ) , jednak na placu gry to my zdecydowanie byliśmy górą. Zacznijmy na początku od ustawienia. W bramce Czarek Krukowski, w obronie na lewej stronie Daniel Głogowski, na prawej Sebastian Protaziuk, natomiast na stoperze Damian Nowakowski. W środku pola Przemek Antoniak, którego w pomocy wspomagał Kuba Zieliński, w napadzie po raz pierwszy, na nowej pozycji Kamil Głogowski. 

Mecz od początku lepiej zaczęli Skrzeszewiacy, którzy po kilku minutach gry wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Głogowskiego. Kilka chwil później bramkę na 2:0 zdobył Kuba Zieliński, co dało naszym spory komfort w rozgrywaniu kolejnych akcji. Jeszcze przed przerwą rywale zdobyli bramkę kontaktową dając sygnał, że będą walczyć do końca o korzystny wynik. Nasi w drugiej połowie ponownie zagrali dobry futbol podwyższając wynik meczu. Drugą bramkę w tym meczu na swoim koncie zapisał nasz kapitan, Kamil Głogowski. Rywale mieli kilka ładnych akcji, jednak nie potrafili z nich wyciągnąć korzyści. Najbliżej gola byli przy strzale z rzutu wolnego kiedy to piłka musnęła poprzeczki bramki strzeżonej przez Czarka. Warto wspomnieć o naszych sytuacjach, a najbardziej o rewelacyjnej przewrotce Przemka Antoniaka. Cóż to była za strzał, wykonanie perfekcja. Gdyby nie świetnie ustawiony bramkarz MTS-u Sokołów gol byłby ozdobą turnieju. Wygrana 3:1, a także remis MTS-u z BTS-em w drugim meczu zapewnił naszym piłkarzom awans do półfinału jeszcze przed meczem z Kobylanami. 

 Drugi mecz właśnie z ekipą z naszej gminy to raczej mecz bez historii. Spotkanie zakończone bezbramkowym remisem. Nasi myślami byli już przy półfinale oszczędzając siły. Sprawdzić w tym meczu mogli się rezerwowi, którzy cały turniej zagrali bardzo dobrze. Mowa o Sebastianie Nowakowskim, Radku Zdunku i Mateuszu Adamczuku. Trzech najmłodszych naszych zawodników w roli zmienników robili dużą robotę wspomagając pierwszy skład. 

Remis z BTS-em oznaczał awans naszego teamu z pierwszego miejsca w grupie, a co za tym idzie walka w półfinale z drugą drużyną z grupy B. Takową okazała się ekipa z Niecieczy. 

Zadanie w półfinale było zatem niezwykle trudne, bo zwycięstwo nad mistrzem rozgrywek nie zdarzyło się naszemu zespołowi od dłuższego czasu. Warto było jednak podkreślić że Skrzeszewiacy wyszli na mecz bardzo pewnie, ponownie prezentując bardzo dobrą grę w linii defensywy, w środku świetnie wyglądała współpraca Przemka i Kuby, którzy w polu karnym szukali Kamila, bądź decydowali się na strzały tuż zza pola karnego. Bardzo dobrze rozgrywał piłkę Przemek Antoniak, który kilkakrotnie fantastycznymi zwodami mijał rywali z Niecieczy. Gdy wydawało się, że o wyniku rozstrzygną rzuty karne w końcu nasi zagrali akcję, która wprawiła w radość całą drużynę i zgromadzonych na trybunach kibiców. Przemek Antoniak zagrał świetnie w pole karne do Sebastiana Nowakowskiego, następnie doszło do sporego zamieszania tuż przed samą bramką rywali, aż w końcu Kamil Głogowski w ostatniej akcji meczu, ostatniej sekundzie gry wbił piłkę do bramki. Radość, szczęście i wielki finał ! 

W drugim półfinale wydawać się mogło, że faworyzowana Kamianka, która dwukrotnie okazała się lepsza od Niecieczy powinna wygrać z BTS-em Kobylany przegrała 1:0. Przyznać trzeba że zespół Kobylan grał lepiej, śmielej i zasłużenie awansował do finału. 

Tak więc naszym ponownie przystało rywalizować z drużyną BTS-u. Finał to popis umiejętności naszej drużyny. Fantastyczne spotkanie, świetna gra każdej formacji. Na bramce rewelacyjny Czarek, obrona pewnie czyściła ataki rywali, Daniel wspomagał pomocników pewnymi rajdami, sama linia pomocy grała stanowczo, współpraca Kuby i Przemka prezentowała się super, a w napadzie swoje robił Kamil Głogowski, czyli strzelał bramki. To on został bohaterem finałowego meczu. Nasz kapitan najpierw wyprowadził nas na prowadzenie po ładnej bramce z główki po dośrodkowaniu Antoniaka ( trzecia asysta podczas turnieju ), a w drugiej połowie dobił rywali strzelając przepięknej urody bramkę z woleja. Bramkarz rywali nie miał nic do powiedzenia. Wydaje się że to on uratował swój zespół przed większą porażką, bo nasi mieli jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji. 

Końcowy gwizdek sędziego głównego i triumf naszej drużyny. Coś pięknego! Cztery mecze, trzy wygrane, jeden remis, sześć zdobytych goli przy zaledwie jednej straconej bramce. Bardzo dobry wynik i zasłużona wygrana Skrzeszewa  w tym turnieju. 

Podsumowaniem turnieju zajął się główny organizator Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek, główny koordynator, Adam Romańczuk, natomiast puchary wręczała zastępca Pani wójt, Pani Iwona Wasilewska. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Niecieczy, którzy pokonali Kamiankę w rzutach karnych, puchar za drugie miejsce powędrował do Kobylan, natomiast zwycięski właśnie do nas na ręce naszego kapitana Kamila Głogowskiego, który ponadto odebrał statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju. 

Podsumowując brawo drużyna, brawo SKRZESZEW ! Piękna sprawa zwycięstwo w takim turnieju. Za tydzień kolejny turniej i gdy wydawało się, że nasi być może nie wystąpią, wydaje się że niemal na pewno będą brać udział i ponownie walczyć o dobry rezultat. 

Skrzeszew - MTS Sokołów 3:1(2:1)

Kamil Głogowski-2, Jakub Zieliński - Cezary Dondzbach 

Skrzeszew - BTS Kobylany 0:0 

Skrzeszew - Nieciecz 1:0 (0:0)

Kamil Głogowski 

Skrzeszew - BTS Kobylany 2:0 (1:0) 

Kamil Głogowski-2 

Kadra: Krukowski C., Głogowski K., Głogowski D., Nowakowski D.,Nowakowski S., Zdunek R., Antoniak P.,Zieliński J., Protaziuk S., Adamczuk M., 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości